HP0805H5150ASTR
DigiKey Part Number
478-HP0805H5150ASTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-HP0805H5150ASTRCT-ND - Cut Tape (CT)
478-HP0805H5150ASTRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HP0805H5150ASTR
Description
RF FILTER HIGH PASS 5.15GHZ 0805
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.15GHz Center Frequency High Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth -1.5dB 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Category
Insertion Loss
-1.5dB
Manufacturer
KYOCERA AVX
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.080" L x 0.061" W (2.03mm x 1.55mm)
Part Status
Active
Height (Max)
0.035" (0.90mm)
Frequency
5.15GHz Center