HLQ022R2BTTR
DigiKey Part Number
478-7222-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-7222-1-ND - Cut Tape (CT)
478-7222-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLQ022R2BTTR
Description
FIXED IND 2.2NH 245MA 200 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 nH Unshielded Multilayer Inductor 245 mA 200mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
HLQ022R2BTTR Models
Category
DC Resistance (DCR)
200mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
17 @ 450MHz
Series
Frequency - Self Resonant
7GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
450 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.023" W (1.00mm x 0.58mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)