DT2012SB32768H5HPWAA
DigiKey Part Number
478-DT2012SB32768H5HPWAATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-DT2012SB32768H5HPWAACT-ND - Cut Tape (CT)
478-DT2012SB32768H5HPWAADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DT2012SB32768H5HPWAA
Description
2.0MM X 1.2MM TUNING FORK 32.768
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 kOhms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Supplier Device Package
2-SMD (2x1.2)
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Load Capacitance
12.5pF