CDR32BX103BKWR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 110 834
Datasheet
Similar
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor BX 1206 (3216 Metric)
CDR32BX103BKWR
DigiKey Part Number
478-CDR32BX103BKWR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR32BX103BKWR
Description
CAP CER SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Failure Rate
R (0.01%)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)