CDR31BP470BJWS\M500
DigiKey Part Number
478-CDR31BP470BJWS\M500TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CDR31BP470BJWS\M500
Description
SMP MLC HI-REL
Manufacturer Standard Lead Time
28 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor BP 0805 (2012 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Failure Rate
S (0.001%)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)