AU101C225KA72A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 11 283
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 11 338
Datasheet
Würth Elektronik
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
YAGEO
Cal-Chip Electronics, Inc.
Taiyo Yuden
2.2 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
AU101C225KA72A
DigiKey Part Number
478-AU101C225KA72ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AU101C225KA72A
Description
TTP PENANG FINISHED
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.79mm)