AU031C331KA72A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 5 412
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
330 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
AU031C331KA72A
DigiKey Part Number
478-AU031C331KA72ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AU031C331KA72A
Description
LD SERIES
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)