9000352F0-AE20L0100
DigiKey Part Number
478-9000352F0-AE20L0100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
9000352F0-AE20L0100
Description
WI-FI 6E/BLUETOOTH FPC ANTENNA F
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA WLAN, Zigbee™ Flat Patch MHF3, W.FL Adhesive
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
KYOCERA AVX
VSWR
3
Packaging
Bag
Gain
3.2dBi, 3dBi, 2.6dBi
Part Status
Active
Power - Max
2 W
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Features
Cable - 100mm
Frequency Group
Wide Band
Termination
MHF3, W.FL
Frequency (Center/Band)
2.44GHz, 5.5GHz, 6.525GHz
Mounting Type
Adhesive
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.48GHz, 5.15GHz ~ 5.85GHz, 5.925GHz ~ 7.125GHz
Height (Max)
0.063" (1.60mm)