600S180JT250XT4K
DigiKey Part Number
478-600S180JT250XT4KTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-600S180JT250XT4KCT-ND - Cut Tape (CT)
478-600S180JT250XT4KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
600S180JT250XT4K
Description
CAP CER 18PF 250V C0G/NP0 0603
Detailed Description
18 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
600S180JT250XT4K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.89mm)