600S0R5BT250XT4K | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 600S0R5BT250XT4K |
Description | CAP CER 0.5PF 250V C0G/NP0 0603 |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.5 pF ±0.1pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 600S0R5BT250XT4K Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type |
Capacitance | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Tolerance ±0.1pF | Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.035" (0.89mm) |