600L120GT200T
DigiKey Part Number
1284-1358-2-ND - Tape & Reel (TR)
1284-1358-1-ND - Cut Tape (CT)
1284-1358-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
600L120GT200T
Description
CAP CER 12PF 200V C0G/NP0 0402
Detailed Description
12 pF ±2% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
600L120GT200T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.024" (0.60mm)