600F470JT250XT4K
DigiKey Part Number
478-600F470JT250XT4KTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-600F470JT250XT4KCT-ND - Cut Tape (CT)
478-600F470JT250XT4KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
600F470JT250XT4K
Description
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0805
Detailed Description
47 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
600F470JT250XT4K Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)