22251C474KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM56DR72A474KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM56DR72A474KVCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM56DR72A474KVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
22251C474KAT2A
Description
CAP CER 0.47UF 100V X7R 2225
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.47 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2225 (5763 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)