22205C106K4Z2A
DigiKey Part Number
478-KAF55CR71H106KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAF55CR71H106KVCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAF55CR71H106KVDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
22205C106K4Z2A
Description
CAP CER 10UF 50V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
22205C106K4Z2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.79mm)