1825JC102KAT2A
DigiKey Part Number
478-4737-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-4737-1-ND - Cut Tape (CT)
478-4737-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825JC102KAT2A
Description
CAP CER 1000PF 4KV X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
EDA/CAD Models
1825JC102KAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.100" (2.54mm)