1825JC102KAT1A\SB
DigiKey Part Number
1825JC102KAT1A\SB-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1825JC102KAT1A\SB
Description
CAP CER 1000PF 4KV X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1000 pF ±10% 4000V (4kV) Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
EDA/CAD Models
1825JC102KAT1A\SB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.100" (2.54mm)