18255A223JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
KEMET
0.022 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
18255A223JAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM44CCG1H223JVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18255A223JAT2A
Description
CAP CER 0.022UF 50V C0G/NP0 1825
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
18255A223JAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.087" (2.21mm)