18127A102JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 5 334
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KEMET
In Stock: 877
Johanson Dielectrics Inc.
Similar
Similar
1000 pF ±5% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Ceramic 1812
18127A102JAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM43BCG2H102JVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18127A102JAT2A
Description
CAP CER 1000PF 500V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
18127A102JAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)