18122C124KAT4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 4 594
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Direct
KEMET
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 900
KEMET
In Stock: 560
Similar
Vishay Vitramon
0.12 µF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Ceramic 1812
18122C124KAT4A
DigiKey Part Number
478-KGM43BR72D124KSTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18122C124KAT4A
Description
CAP CER 0.12UF 200V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)