18122A102FAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
1000 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
Ceramic 1812
18122A102FAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM43BCG2D102FVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18122A102FAT2A
Description
CAP CER 1000PF 200V C0G/NP0 1812
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
18122A102FAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)