18121C155KAZ2A
DigiKey Part Number
478-KGF43GR72A155KVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18121C155KAZ2A
Description
CAP CER 1.5UF 100V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.040" (1.02mm)