18121C104JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 88
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
In Stock: 627
Similar
0.1 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Ceramic 1812
18121C104JAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM43BR72A104JVTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
18121C104JAT2A
Description
CAP CER 0.1UF 100V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)