1210ZC475KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM32LR71A475KUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM32LR71A475KUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM32LR71A475KUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210ZC475KAT2A
Description
CAP CER 4.7UF 10V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
1210ZC475KAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)