1210VC104KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 7 192
Datasheet
Similar
KEMET
TDK
Murata Electronics
0.1 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210VC104KAT2A
DigiKey Part Number
1210VC104KAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1210VC104KAT2A
Description
CAP CER 0.1UF 250V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1210VC104KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)