12102C822JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
KEMET
Similar
TDK
Similar
TDK
8200 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
12102C822JAT2A
DigiKey Part Number
12102C822JAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12102C822JAT2A
Description
CAP CER 8200PF 200V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
12102C822JAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)