1206ZG226ZAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM31AV51A226ZUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM31AV51A226ZUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM31AV51A226ZUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206ZG226ZAT2A
Description
CAP CER 22UF 10V Y5V 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF -20%, +80% 10V Ceramic Capacitor Y5V (F) 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
1206ZG226ZAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Series
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
-20%, +80%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)