1206YC334M4T4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
0.33 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
1206YC334M4T4A
DigiKey Part Number
478-KAM31BR71C334MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206YC334M4T4A
Description
CAP CER 0.33UF 16V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)