1206CA271JAT1A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 0
Datasheet
270 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
1206CA271JAT1A
DigiKey Part Number
1206CA271JAT1A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206CA271JAT1A
Description
CAP CER 270PF 630V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1206CA271JAT1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)