1206CA221JAT1A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 12 105
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 417
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 393
Samsung Electro-Mechanics
Upgrade
Johanson Dielectrics Inc.
Similar
Murata Electronics
220 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
1206CA221JAT1A
DigiKey Part Number
1206CA221JAT1A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206CA221JAT1A
Description
CAP CER 220PF 630V NP0 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
1206CA221JAT1A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)