1206AA470JAT3A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
YAGEO
47 pF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
1206AA470JAT3A
DigiKey Part Number
478-1206AA470JAT3ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1206AA470JAT3A
Description
CAP CER SMD
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Voltage
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)