12067C822KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
Similar
TDK
TDK
8200 pF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
12067C822KAT2A
DigiKey Part Number
12067C822KAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12067C822KAT2A
Description
CAP CER 8200PF 500V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
12067C822KAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.060" (1.52mm)