12067A200GAT2A
DigiKey Part Number
12067A200GAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12067A200GAT2A
Description
CAP CER 20PF 500V NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 pF ±2% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
12067A200GAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)