12067A121GAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM31BCG2H121GTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12067A121GAT2A
Description
CAP CER 120PF 500V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 pF ±2% 500V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
12067A121GAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)