12065C105JAZ2A
DigiKey Part Number
478-KGF31GR71H105JUTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGF31GR71H105JUCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGF31GR71H105JUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12065C105JAZ2A
Description
CAP CER 1UF 50V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
12065C105JAZ2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.070" (1.78mm)