12063C394KAT4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
Direct
Murata Electronics
Upgrade
KEMET
0.39 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
12063C394KAT4A
DigiKey Part Number
12063C394KAT4A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12063C394KAT4A
Description
CAP CER 0.39UF 25V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)