12061C682K4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM31BR72A682KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12061C682K4T2A
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
6800 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)