12061A220K4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM31BCG2A220KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM31BCG2A220KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM31BCG2A220KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12061A220K4T2A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)