12061A200GAT4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
20 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
12061A200GAT4A
DigiKey Part Number
478-12061A200GAT4ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12061A200GAT4A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)