0805PC682KAT1A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 2 675
Datasheet
TDK
TDK
YAGEO
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
Knowles Syfer
KEMET
6800 pF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
0805PC682KAT1A
DigiKey Part Number
478-3979-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0805PC682KAT1A
Description
CAP CER 6800PF 250V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0805PC682KAT1A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)