Image for 08055A332JA12A is not available
08055A332JA12A
DigiKey Part Number
478-08055A332JA12ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08055A332JA12A
Description
CAP CER 3300PF 50V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
08055A332JA12A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Epoxy Mountable
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)