08052U470FAT2A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 08052U470FAT2A |
Description | CAP CER 47PF 200V C0G/NP0 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 47 pF ±1% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 08052U470FAT2A Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Features Ultra Low ESR |
Tolerance ±1% | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.045" (1.15mm) |