08051C332K4T4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Murata Electronics
Parametric Equivalent
YAGEO
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
3300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
08051C332K4T4A
DigiKey Part Number
478-KAM21BR72A332KMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08051C332K4T4A
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
08051C332K4T4A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)