08051A101J4T4A
DigiKey Part Number
478-KAM21BCG2A101JMTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAM21BCG2A101JMCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KAM21BCG2A101JMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
08051A101J4T4A
Description
CAP CER 100PF 100V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
08051A101J4T4A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)