0603ZC272JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 19 628
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Vitramon
Direct
Vishay Vitramon
Knowles Syfer
Knowles Syfer
KEMET
In Stock: 766
KEMET
2700 pF ±5% 10V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
0603ZC272JAT2A
DigiKey Part Number
0603ZC272JAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603ZC272JAT2A
Description
CAP CER 2700PF 10V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0603ZC272JAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)