0603YD225KAT2A
DigiKey Part Number
478-KGM15BR51C225KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KGM15BR51C225KTCT-ND - Cut Tape (CT)
478-KGM15BR51C225KTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603YD225KAT2A
Description
CAP CER 2.2UF 16V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
0603YD225KAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)