0603YC332K4T2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
3300 pF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
0603YC332K4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM15AR71C332KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0603YC332K4T2A
Description
CAP CER 3300PF 16V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)