06036D475KAT2A is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 37 954
Datasheet
Similar
KYOCERA AVX
In Stock: 11 103
Datasheet
Direct
Walsin Technology Corporation
Direct
KEMET
YAGEO
YAGEO
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Taiyo Yuden
Upgrade
KEMET
TDK
4.7 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)