06035F473J4Z2A
DigiKey Part Number
478-KAF15AR81H473JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
478-KAF15AR81H473JTCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035F473J4Z2A
Description
CAP CER 0.047UF 50V X8R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor X8R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
06035F473J4Z2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)