06035D105KAT2A is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 116 617
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 44 635
Datasheet
Direct
YAGEO
Upgrade
TDK
Similar
TDK
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
Cal-Chip Electronics, Inc.
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)