06035C681K4T4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 35 110
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 37 988
Datasheet
680 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
06035C681K4T4A
DigiKey Part Number
478-06035C681K4T4ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035C681K4T4A
Description
CAP CER 680PF 50V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06035C681K4T4A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)